Najmodniejsze płytki do wykończenia ścian

Płytki to najbardziej klasyczny sposób na wykończenie ścian w łazience oraz kuchni. Są trwałe i zapewniają bardzo dobry efekty wizualny, a poza tym zabezpieczają ścianę przed niekorzystnym działaniem wody. To właśnie dlatego są tak chętnie używa się w tak zwanej strefie mokrej. Jakie obecnie są najmodniejsze ścienne kafelki? Poniżej przegląd popularnych propozycji.

Płytki marmurowe

Marmurowe płytki ścienne to prawdziwy hit dosłownie na całym świecie. Z prawdziwego marmuru tworzy się zatem kafelki o różnej wielkości oraz kształcie. Oczywiście naturalny marmur jest bardzo drogi, dlatego też często wykorzystuje się tańszy odpowiednik, jakim jest chociażby konglomerat lub spiek. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się wielkoformatowe płyty. Pozwalają one uzyskać przepiękny efekt tafli na ścianie. Dzięki temu łazienka lub kuchnia prezentuje się bardzo elegancko, a jednocześnie minimalistyczne.

Kafelki imitujące beton

Drugi szalenie popularne wybór to płytki imitujące beton. Beton to jeden z najbardziej popularnych materiałów do wykończenia ścian i podłóg w łazience. To jednak rozwiązanie bardzo drogie i wymagające skorzystania z usług specjalistycznych firm, które zajmują się na przykład wykonywaniem betonu strukturalnego. Zakupy płytek imitujących beton to zatem coś pomiędzy. Uzyskuje się świetny efekt, a jednocześnie oszczędza się naprawdę sporo pieniędzy. Inne ciekawe płytki modne w ostatnich latach to między innymi imitujące drewno, heksagonalne i oktagonalne oraz mozaikowe. Wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.