Drewno w łazience

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Aranżacja łazienki spędza sen z powiek wszystkich planujących remont. Jak połączyć estetykę z użytecznością?

Kafelki drewnopodobne

Hitem ostatnich lat są płytki ceramiczne imitujące drewno. Wszystko za sprawą ich niezwykłej uniwersalności, są nowoczesne a zarazem ocieplają wnętrze. Nawet małej łazience nadadzą charakter eleganckiego SPA. Takie płytki które swoim wyglądem nawiązują do naturalnego drewna, łączą walory estetyczne natury z funkcjonalnością i higieną płytek ceramicznych.

Nie bez znaczenia jest fakt, że drewno jest surowcem ponadczasowym i zawsze prezentuje się elegancko oraz stylowo. Dodatkowym atutem jest też kwestia utrzymania czystości, w przypadku płytek drewnopodobnych ich powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu, odporna na wilgoć i pleśń, dodatkowo dzięki odtworzeniu słojów oraz przekroju drewna; niewidoczne są na nich osady z wody oraz mydła. Nie ma potrzeby polerowania i wycierania do sucha takich płytek, aby utrzymać je w czystości wystarczy je przetrzeć mokrą szmatką.

Płytki drewnopodobne świetnie komponują się zarówno z gładkimi kaflami jak i bogato zdobionymi płytkami z ornamentami. We wnętrzach minimalistycznych takie kafle ocieplą i nadadzą całości domowego charakteru natomiast we wnętrzach retro pięknie podkreślą styl całości.

Parametry płytek

Wybierając płytki czy to drewnopodobne czy też każde inne należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne: klasę ścieralności czy funkcje antypoślizgowe. Na podłogę warto wybierać płytki matowe oraz antypoślizgowe, pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek podczas użytkowania podłogi.