Jak wprowadzić naturalne elementy wykończenia wnętrza do swojego domu

Natura we wnętrzu zawsze się sprawdza i jest to tak naprawdę bardzo modny trend od wielu lat. Im więcej materiałów wykończeniowych pochodzących z natury, tym nie tylko lepszy efekt wizualny, ale też po prostu dobra aura w domu. Chociaż w nowoczesnych wnętrzach często pojawia się szkło czy plastik, zdecydowanie lepiej wypoczywa się w otoczeniu mebli, dodatków oraz elementów wykończenia z drewna czy kamienia. Jak wprowadzić je do domu? Poniżej kilka pomysłów i inspiracji.

Mozaika kamienna na ścianę czyli coś innego niż klasyczna glazura

Kamienie mają prawdziwą moc. W końcu pochodzą z natury i wpływają pozytywnie między innymi na nasz układ nerwowy, wydzielając jony. W symbolice każdy znak zodiaku ma swój wybrany kamień. Wnętrza również doskonale prezentują się w otoczeniu naturalnego kamienia. Dobry sposób na wprowadzenie go to na przykład zrezygnowanie z klasycznej glazury na rzecz kamiennej mozaiki do wyłożenia na ścianę w kuchni lub łazience. To również bardzo modne. Wybierając na przykład mozaikowe wzór jodełki lub arabeski, która wykonana jest z piaskowca albo droższego spieku, stawia się na ponadczasową jakość oraz naprawdę ciekawy i zaskakujący element wykończenia. Taki sposób wykończenia ścian świetnie można wpasować w styl skandynawski, rustic lub modern rustic, a nawet w styl loftowym.

Drewno we wnętrzu

Boazeria kojarzona z latami słusznie minionymi, znów wraca do łask. Teraz jest jednak zdecydowanie grubsza lub szerszą, dzięki czemu położona w pomieszczeniu wygląda po prostu bardziej nowocześnie. To jeden ze sposobów na to jak dodać drewno do wnętrza. Kolejny dobry pomysł to postawienie na stare belki kładzione pod sufitem. Taki efekt można uzyskać na przykład w wysokich mieszkaniach w kamienicach, albo gdy buduje się nowy dom od podstaw. To rozwiązanie wyjątkowo ciepłe wizualnie. Przestrzeń mocno zyskuje po udekorowanie w ten sposób strefy pod sufitem. Naturalne elementy wykończenia wnętrz naprawdę stosowane z umiarem, pasują do każdego stylu, dodając klasy i szyku.