Funkcjonalność czy modny design – co wybrać?

Każdy, kto staje przed wyborem asortymentu do swoich wnętrz zastanawia się, czy wybrać bardziej funkcjonalność czy też postawić na to, co jest aktualnie modne i na to, co stawiają światowi designerzy. To samo dotyczy płytek, które z roku na rok zmieniają swoje kształty, kolory i wzory. Obecnie, na półkach rządzą płytki heksagonalne. Co warto o nich wiedzieć?

Efektowne wykończenie

Ten rodzaj płytek wyróżnia się ciekawym wzorem, który jak sama nazwa wskazuje przypomina heksagon. Są to płytki oryginalne, występujące w różnych wymiarach i wzorach, o bardzo mocnej i zróżnicowanej kolorystyce. Klienci chętnie z nimi eksperymentują, gdyż dzięki nim można szybko mieć efektowne ściany i podłogi.

Gdzie najlepiej sprawdzają się te płytki?

Płytki heksagonalne najlepiej sprawdzają się w kuchniach (między szafkami a blatami), w łazienkach (przy prysznicu), w salonach (obok kominków) lub w korytarzach. Wiele osób układa je także na podłogach, łącząc je z drewnem lub tradycyjnymi prostymi płytkami. Płytki heksagonalne nadają wnętrzu bardzo nowoczesny wygląd. Dzięki ich nieregularnym kształtom, oryginalnym formom oraz ciekawym kolorom można z nich stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki na naszych ścianach. Idealnie pasują jako ładne przejście pomiędzy terakotą a podłogą drewnianą – łącząc w ten sposób klasykę z nowoczesnym designem.

Styl skandynawski i moda na hygge

Płytki heksagonalne home100.pl/plytki-heksagonalne świetnie wpisują się w styl skandynawski, gdzie modna są naturalne kolory i różne, ciekawe kształty. W takich mieszkaniach i domach warto jednak postawić na jedną ścianę ozdobioną tego typu płytkami. W tym przypadku najbardziej trafne będą jasne kolory, przypominające plaże, piasek czy kojarzące się z naturą. Można postawić także na bardzo oryginalne wzory, czyli płytki w mocnych, żywych kolorach, które można łączyć z odcieniami delikatniejszymi i bardziej stonowanymi. Świetnym wyborem będą płytki posiadające już na sobie printy lub marokańskie wzory. Dzięki nim stworzymy kompozycję, która przypomina swojego rodzaju obraz na ścianie lub podłodze.