Patchwork w łazience – jak to zrobić?

Płytki patchwork to technika układania płytek polegająca na łączeniu różnych wzorów i kolorów w całość. Metoda ta pozwala stworzyć zupełnie nietypowe wnętrza, które z pewnością zachwycą niejedną osobę.

Dlaczego warto układać płytki patchwork w łazience?

Jednym z najlepszych do układania wielokolorowych mozaik pomieszczeń są łazienki. Bez względu na ich rozmiar, możliwe jest znalezienie uniwersalnego układu, który nada temu wnętrzu niezwykłego wyrazu.

Przy niewielkich łazienkach należy pamiętać o dwóch zasadach: wybierać jasne kolory płytek to patchworku, a także nie układać mozaiki naprzeciwko lustra. Ciemne kolory mogłyby przytłoczyć całe pomieszczenie i uczynić je wizualnie mniejszym niż w rzeczywistości. Podobny efekt da stworzenie kafelkowej mozaiki naprzeciwko lustra.

Lustrzane odbicie patchworku sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawać optycznie mniejsze, a przy tym może wywoływać niepożądane, klaustrofobiczne wrażenie. Ciekawym miejscem na ułożenie mozaiki może być na przykład obudowa toalety, szczególnie przy podtynkowym stelażu.

Gdzie kupić płytki?

Zakupu kafelek do stworzenia mozaiki można dokonać w profesjonalnym sklepie remontowym lub od osób prywatnych. W pierwszej opcji, możliwe jest nabycie kafelków w formie gotowego zestawu do tworzenia mozaiki. Samodzielne kompletowanie może okazać się nieopłacalne, bowiem nie istnieje możliwość kupowania pojedynczych płytek (chyba że są to końcówki serii).

Doskonałym pomysłem na szybki i wygodny zakup kafelek do patchworku jest poszukanie lokalnych ogłoszeń o oddaniu bądź sprzedaży resztek po remoncie. Uzyskany w ten sposób efekt nie będzie niósł za sobą dużych kosztów, a przy tym pomoże stworzyć unikalne wnętrze, które zachwyci każdego. Będzie ono również z całą pewnością niepowtarzalne, co jest dodatkowym atutem takiego układania płytek.