Co warto wiedzieć o szklanej mozaice?

Mozaiki to to niezwykle wdzięczny materiał dekoracyjny. Były znane już wiele tysięcy lat temu. Zdobiły między innymi wnętrza w Starożytnej Grecji i Rzymie. Nowoczesne mozaiki szklane dają nam mnóstwo różnych możliwości. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach. W szklanej masie można zatopić elementy ozdobne, takie jak na przykład brokat.

Mozaika szklana – gdzie ją stosować?

Mozaika to bardzo uniwersalny materiał dekoracyjny. Sprawdzi się w kuchni, salonie, a także w takich miejscach jak gabinety kosmetyczne czy SPA. Mozaika jest odporna na wahania temperatury oraz wilgoć. Możemy ją bez problemu umyć, dlatego doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego. Mozaiki są dostępne wielu kształtach i wariantach kolorystycznych, dlatego bez problemu możemy znaleźć płytki, które będą idealnie pasowały do naszego wymarzonego wnętrza.

Szklane mozaiki to doskonały wybór jeśli chcemy efektownie urządzić na przykład niewielką łazienkę. Niewielkie, błyszczące płytki odbijają światło. Przez to małe pomieszczenie wydaje się zdecydowanie większe niż w rzeczywistości. Analogicznie jeśli chcemy nieco zmniejszyć duże pomieszczenie, to wybierzmy mozaiki matowe.

Mozaika szklana to dość kosztowny materiał dekoracyjny, dlatego nie musimy jej układać na wszystkich ścianach – LINK. Może być efektownym elementem dekoracyjnym, na przykład jako obrabowanie kominka.

Gdzie nie stosować szklanej mozaiki?

To dość delikatny materiał dlatego nie sprawdzi się na podłodze. Mozaika ze szkła jest zbyt mocno narażona na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Jak czyścić mozaiki szklane?

Nie wymagają one zbyt intensywnej pielęgnacji, ani specjalnych środków czeszących. Wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń i odrobina wody. Możemy też użyć detergentu do mycia szyb.