Jakie właściwości posiada terakota?

Terakota jest bardzo popularnym rodzajem materiału, który chętnie jest wykorzystywany w różnego rodzaju wnętrzach. Produkt ten posiada szereg parametrów, o których warto wiedzieć.

Wytrzymałość

Terakota do kuchni tego rodzaju przede wszystkim charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał twardy oraz odporny na obciążenia, co sprawia, że idealnie nadaje się do często używanych i eksploatowanych pomieszczeń. Produkt ten jest także bardzo odporny na ścieranie oraz mrozoodporny, dlatego może być wykorzystywany nawet na zewnątrz budynków. Jednakże szczególnie poleca się go używać w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, a nawet przedpokój.

Nasiąkliwość

Materiał ten jest produktem, który szybko nie nasiąka, co jest zdecydowanie jego zaletą. Dlatego można go używać w takich pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność powietrza, a także na zewnątrz budynków. Są to przede wszystkim kuchnia i łazienka, a także taras zewnętrzny. Dodatkową zaletą tego rodzaju materiału jest fakt, że nie plami i nie odbarwia się za łatwo. Jest on również mrozoodporny, co zapewnia dodatkową ochronę przed zróżnicowanymi temperaturami.

Przewodnictwo cieplne

Płytki terakotowe posiadają bardzo dobre przewodnictwo cieplne, dlatego doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których zamontowane jest ogrzewanie podłogowe. Dzięki nim ogrzewanie podłogowe może działać w sposób skuteczny i przede wszystkim efektywny. Materiał ten także nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury, która często występuje, jeśli ogrzewanie podłogowe działa. Dlatego też taki produkt może być wykorzystywany również w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon. Jest to przyjemne i komfortowe rozwiązanie, ponieważ nie powoduje chłodnej podłogi.