Na jaki rodzaj baterii wannowej się zdecydować?

Wybierając baterie do wanny, trzeba zwrócić szczególną uwagę na sposób montażu. Wpływa on bezpośrednio na sposób, w jaki będzie można ją podłączyć. W tym względzie można decydować się na różne typy baterii.

Rodzaje baterii

Biorą pod uwagę sposób montażu wyróżnić można baterie wannowo prysznicowe:

  • ścienne,
  • stojące,
  • wolnostojące.

Wersje ścienne są produktami montowanymi w ścianach. Jest to podstawowy sposób montowania baterii przy wannach, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym. Wśród ściennych modeli baterii wyróżnić można takie podtypy, jak natynkowe i podtynkowe.

Baterie natynkowe

Jeśli bateria ma być montowana bezpośrednio do instalacji, wówczas trzeba zdecydować się na model natynkowy. Elementy w takiej wersji będą znajdowały się na zewnątrz. Ma to swoje wady oraz zalety. Z jednej strony elementy baterii wannowo prysznicowej znajdujące się na zewnątrz prezentują się mniej estetycznie, ale z drugiej strony przy wystąpieniu awarii znacznie łatwiej jest dokonać naprawy. Decydując się na natynkowe modele, można wybierać takie, które posiadają jeden lub dwa uchwyty.

Baterie stojące i wolnostojące

Jeśli bateria wannowo prysznicowa ma być montowana na obrzeżach wanny, wówczas trzeba decydować się na wersję stojącą. Nazywana również sztorcową montowana jest w specjalnych otworach. Jest to popularne rozwiązanie przede wszystkim ze względu na łatwość montażu, a także wygodę użytkowania, gdzie występuje opcja swobodnej zmiany ich położenia. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że taki model baterii ma swoje ograniczenia przy montażu, gdyż musi się ona znajdować w pobliżu instalacji.

Innym rozwiązaniem są baterie wannowo prysznicowe (https://www.ekspercilazienek.pl/baterie-wannowo-prysznicowe), które są montowane przy wannie. Zwane bateriami wolnostojącymi najczęściej są montowane na podłogach. Takie wyroby mają większe rozmiary, ale oferują bardzo elegancki oraz estetyczny wygląd.