Płytki patchwork – dekoracyjny hit!

Kilka lat temu w hurtowniach z płytkami ceramicznymi i w sklepach budowlanych nie było tak pokaźnej oferty produktów, jak dzisiaj. Proste płytki podłogowe i kafelki nie budziły tylu wątpliwości, a człowiek nie zadawał sobie co rusz pytania: „Co mam wybrać?”

Dzisiaj praktycznie każdy hipermarket mający na swoim wyposażeniu różnego rodzaju elementy dekoracyjne, kusi klientów bogactwem kolorów, wzorów i faktur. W ostatnim czasie niezwykle popularne są płytki patchwork.

Folklor w Twoim domu

Płytki patchwork to kwadratowe, wzorzyste kawałki ceramiki przywodzące na myśl portugalskie azulejos. Nadają się zarówno do pokrycia podłóg, jak i ścian. Ułożone obok siebie z reguły tworzą piękne, geometryczne wzory, wprowadzając do pomieszczenia folklorystyczny nastrój. Osoby lubiące eksperymentować odważnie układają obok siebie płytki, które różnią się między sobą kolorem i rodzajem ornamentów. Dzięki płytkom patchwork każdy pokój wygląda zjawiskowo.

Płytki patchworkowe, a uniwersalność

Jak zostało wcześniej wspomniane, płytki w stylu patchwork mogą zdobić ściany oraz podłogi. Doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu: łazience, przedpokoju, czy kuchni. W połączeniu z prostymi, jednokolorowymi meblami sprawiają, że wnętrze prezentuje się nowocześnie, a zarazem przytulnie. Nic dziwnego, że płytki te są tak często polecane przez dekoratorów wnętrz i wybierane przez ludzi urządzających lub remontujących swoje mieszkanie we własnym zakresie. Można śmiało powiedzieć, że patchworkowe płytki to absolutny hit ostatnich lat!