Wybór odpowiedniego pisuaru

Pisuary oferują unikalny zestaw zalet w porównaniu z tradycyjną toaletą. Wymagają mniej miejsca niż toalety, są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu, a także mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy dzięki zużyciu mniejszej ilości wody na jedno spłukanie.

Typy pisuarów

Chociaż istnieje wiele różnych marek i modeli pisuarów, istnieją tylko dwa podstawowe typy: pisuary korytkowe i pisuary miskowe. Większość pisuarów korytkowych jest wykonana ze stali nierdzewnej. Są one znacznie tańsze od pisuarów miskowych, ponieważ w przeciwieństwie do pisuarów miskowych mogą pomieścić wielu użytkowników jednocześnie. Wymagają one również tylko jednej rury odpływowej, co czyni je tańszymi i prostszymi w instalacji. Jednakże wadą jest to, że nie oferują one takiego samego poziomu prywatności jak pisuary miskowe. Wiele osób twierdzi również, że są one mniej estetyczne. Pisuary miskowe są zazwyczaj, wykonane z porcelany ceramicznej, choć dostępne są również modele ze stali nierdzewnej. Pisuary miskowe oferują znacznie więcej prywatności niż pisuary korytkowe – ale ponieważ mieszczą tylko jednego użytkownika na raz i zasadniczo wymagają takiej samej ilości instalacji jak pisuar korytkowy dla czterech osób, są nieco mniej opłacalne. Wszystkie typy pisuarów znajdziesz na ekspercilazienek.pl

pisuar

Pisuary spłukujące i bezwodne


Pisuary ścienne są najbardziej powszechnym i tradycyjnym typem pisuaru i można je znaleźć w toaletach w obiektach komercyjnych i publicznych na całym świecie. Ponieważ pisuary podtynkowe są tak powszechne, występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach i cechach. Prosta, solidna, niezawodna konstrukcja i przystępna cena sprawiają, że jest to standardowy produkt dla większości firm i przedsiębiorstw komercyjnych. Największą wadą pisuarów spłukiwanych jest jednak to, że z czasem mogą one prowadzić do dużego zużycia wody. Pisuary bezwodne to innowacyjny projekt, który ma na celu zastąpienie tradycyjnego pisuaru ze spłuczką, oszczędzając koszty wody i pomagając środowisku. Zamiast zużywać wodę do spłukiwania płynnych odpadów, pisuar pozwala grawitacji wykonać pracę. Wadą tego projektu jest jednak to, że wymaga on częstszego czyszczenia, a jego instalacja i utrzymanie kosztuje więcej. Niemniej jednak pisuary bezwodne szybko stają się popularnym wyborem, zwłaszcza w dużych obiektach, takich jak stadiony i centra handlowe, ze względu na drastyczne zmniejszenie zużycia wody.