Najpopularniejsze kolekcje płytek vives

Różnego rodzaju możliwości aranżacyjnych jest bez liku. Co dzień właściwie powstają coraz to nowe pomysły, które pozwalają jeszcze oryginalniej i bardziej interesująco wykonać dane pomieszczenie. Wiele tego trudu ułatwiają płytki vives, które występują w ogromnej ilości stylów.

Czym dokładnie są płytki vives?

Płytki vives, to płytki podłogowe lub ścienne, które wykonane są przez hiszpańskiego producenta płytek vives. Ich historia jest bardzo długa, bo sięga jeszcze lat 50 ubiegłego wieku. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze koncepcje takich płytek, które bardzo szybko zyskały ogromną popularność na całym świecie.

Płytki te swoje zainteresowanie zawdzięczają w głównej mierze tym, że posiadają niezwykłe wzornictwo, a także niebywałą wytrzymałość i trwałość.

Jakie są ich rodzaje?

Nie oznacza to jednak tego, że przez tyle lat produkowano tylko jeden i ten sam rodzaj tych płytek. Przez lata powstawało ich wiele różnego rodzaju stylów i konfiguracji, które dziś pozwalają wybrać właściwie dowolny model do swoich potrzeb.

Najpopularniejsze style płytek vives to kolekcja Alpha, która charakteryzuje się przygaszoną kolorystyką oraz tym, że posiada matowe wykończenie. Innym rodzajem bardzo popularnej kolekcji płytek vives jest wersja Faro. Jest to kolekcja, która stylizowana jest na kafelki w stylu retro. Na pierwszy rzut oka wyglądają na bardzo przetarte, często imitujące stare i zużyte deski. Płytki z tej kolekcji występują zarówno w wersji łazienkowej, jak i kuchennej czy też na taras lub do pokoju dziennego.

Jak zatem widać, na pierwszy rzut oka da się dostrzec to, jak bardzo uniwersalne i ciekawe są płytki vives.