Jak zastąpić drewnianą podłogę?

Podłoga wykonana z drewna prezentuje się niesamowicie atrakcyjnie, a zarazem stylowo. Wymaga jednak specjalnej pielęgnacji, obejmującej chociażby regularną impregnację oraz czyszczenie z użyciem przeznaczonych do tego środków. Istnieją oczywiście rozwiązania, jakie pozwolą na połączenie świetnego wyglądu ze znacznie większą funkcjonalnością. O czym konkretnie mowa?

Cerrad – płytki drewnopodobne

Przede wszystkim warto się zainteresować płytkami drewnopodobnymi marki Cerrad. Doskonale sprawdzą się w dowolnym pomieszczeniu. Szczególnie często wybiera się je do łazienek. Cechują się bowiem:

  • wysoką tolerancją na wilgoć,
  • dużą odpornością na zniszczenia,
  • atrakcyjnym, uniwersalnym wyglądem,
  • łatwością do utrzymania w czystości na co dzień,
  • brakiem konieczności regularnego impregnowania.

Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy rodziców małych dzieci oraz właścicieli zwierząt, jakie mogą rysować podłogę pazurami. Płytki nie wymagają specjalnego traktowania i można je spokojnie czyścić uniwersalnymi środkami.

Na co zwracać uwagę przy wyborze płytek?

Jeżeli mowa o zakupie konkretnego modelu płytek drewnopodobnych Cerrad, należy je starannie dobrać do reszty aranżacji. Dzięki temu wystrój łazienki będzie się prezentował spójnie oraz stylowo. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu najlepiej decydować się na jasne kolory, aby optycznie je powiększyć. Ponadto podłoga w ciemniejszych barwach wymaga częstszego czyszczenia, ponieważ wszelkie osady z mydła, czy też z pasty do zębów są na niej bardzo widoczne.

Warto również zapoznać się z opiniami o poszczególnych modelach. Można zapytać o zdanie znajomych albo sprawdzić recenzje w Internecie. Z pewnością pomoże to w podjęciu obiektywnej decyzji. Zakup płytek jest bowiem inwestycją na lata, dlatego warto się nad nim nieco dłużej zastanowić. Sprawdź na https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-drewnopodobne/0,cerrad.