Jaki przycisk do spłuczki wybrać?

W dzisiejszych czasach większość spłuczek umożliwia spłukiwanie miski ustępowej nie tylko całą objętością wody zgromadzonej w specjalnym zbiorniku, ale również tylko połową jej objętości. Taki mechanizm wymaga oczywiście zastosowania odpowiedniego przycisku do spłuczki. Niektóre modele posiadają nawet specjalny przycisk STOP, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo wody.

Kolor ma znaczenie

Olbrzymi asortyment przycisków do spłuczek nie oznacza wcale, że można pozwolić sobie na zakup dowolnego modelu. Z praktycznego punktu widzenia do stelaży poszczególnych producentów pasują oczywiście przyciski, które są przez nich samych produkowane. Oryginalny przycisk do spłuczki produkowany jest zazwyczaj w kilku różnych kolorach – https://www.ekspercilazienek.pl/przyciski-splukujace-do-stelazy, dzięki czemu można idealnie dopasować je do koloru ceramiki albo glazury w swojej łazience. Jeżeli chodzi o same walory kolorystyczne, to w dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się przyciski białe i chromowane. Zamawiając przyciski do spłuczki o nietypowym kolorze trzeba liczyć się również z tym, że na zamówienie trzeba nieco poczekać.

Jakie modele wybrać?

W dzisiejszych czasach najbardziej ceniony jest przycisk do spłuczki wykonany ze stali szczotkowanej. Modele tego typu idealnie pasować będą do nowoczesnych i klasycznych łazienek. Pamiętać należy również i o tym, że przyciski bardzo rzadko kiedy stanowią pełny komplet ze stelażem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że trzeba je dokupić oddzielnie. Dostępne na rynku przyciski nie są uniwersalne, dlatego też nie można wybierać ich całkowicie dowolnie. Przycisk do spłuczki musi być idealnie dopasowany do stelaża i spłuczki.