Jak wybrać umywalkę do łazienki?

Umywalka to nieodzowny element każdej łazienki. Wie o tym każdy, lecz nie każdy wie, jaki model najlepiej jest wybrać. A tutaj zmiennych jest całkiem sporo, począwszy od rozmiaru danej łazienki, po zastosowane w niej rozwiązania aranżacyjne. Na co zatem najlepiej jest zwracać uwagę podczas poszukiwań odpowiedniej dla posiadanej łazienki umywalki?

Rodzaje umywalek

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybór konkretnej umywalki, jest jej typ i rodzaj. Chodzi tu oczywiście szczególnie o rodzaj jej mocowanie, który określać będzie nie tylko wygląd danego modelu, lecz także to, jak będzie się prezentować na tle pozostałych elementów sanitarnych łazienki.

Z tych najpopularniejszych modeli wymienić należałoby umywalkę nablatową, podblatową, ścienną, a także umywalkę z szafką, oraz wolnostojącą.

Szczególną uwagę przykuwa zawsze rozwiązanie, które prezentuje sklep Eksperci Łazienek umywalka wolnostojąca. Dzięki swojej konstrukcji nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić ją w dowolnym punkcie łazienki, choćby i nawet na jej środku, co często wykorzystywane jest w przypadku dużych łazienek.

Używane do produkcji umywalek materiały

Nie mniej ważnym co rodzaj umywalki, jest materiał, z którego została ona wykonana. Z pewnością najpopularniejsze są akrylowe, które zapewniają odpowiednio dobry wygląd, oraz zabezpieczenie na wypadek uszkodzeń. Równie popularne są ceramiczne, kamienne, a nawet szklane. Jeśli by dobrze poszukać, da się nawet znaleźć zrobione w całości ze specjalnego drewna, które jest zabezpieczone przed gniciem w wyniku działania wilgoci. Są to jednak umywalki o wiele droższe niż te najpopularniejsze rozwiązania.