Najlepsza mozaika do Twojego domu

Jeżeli chcemy uczynić nasze mieszkanie unikatowym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na elementy dekoracyjne. W ostatnim czasie w Polsce na popularności zyskują różnego rodzaju mozaiki. Chociaż mogą być one wykonane z różnych materiałów, to z pewnością jednym z najciekawszych pomysłów jest zastosowaniem mozaiki wykonanej ze szkła. Czym charakteryzuje się tego rodzaju element dekoracyjny?

Wielość form, kolorów i miejsc zastosowania

Mozaika szklana to niezwykle uniwersalny element dekoracji mieszkania. Ze względu na swoje unikatowe cechy może być ona zastosowana niemalże w każdym miejscu w mieszkaniu.

W zależności od naszego indywidualnego gustu możemy zdecydować się na zamieszczenie mozaiki zarówno na podłodze, ścianie, jak i na powierzchniach elementów użytkowych tj. m.in. na:

  • wannach,
  • obramowaniach luster,
  • kominkach itp.

Ponadto oferowane przez producentów mozaiki wykonane ze szkła charakteryzują się niezwykłą różnorodnością. W zależności od naszych oczekiwań możemy nabyć mozaiki odznaczające się dowolną kolorystyką, formą lub teksturą. Również nic nie stoi na przeszkodzie, ale producent mozaiki dostosował ją do naszych indywidualnych potrzeb. Czym charakteryzują się mozaiki?

Mozaika szklana – najważniejsze cechy

Wszystkie mozaiki ze szkła charakteryzują się istotnymi cechami użytkowymi. Pierwszą z nich jest brak nasiąkliwości. Oznacza to, że jeżeli mozaika nie będzie łączona z metalowymi elementami nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją w łazience m.in. na podłodze, czy też na zewnętrznej powierzchni wanny.

Inną kluczową z punktu widzenia użytkowania cechą mozaiki wykonanej ze szkła jest odporność na wahania temperatur. Cecha ta pozwala na założenie mozaiki na przestrzeniach narażonych na kontakt z wysoką temperaturą. Mogą to być między innymi powierzchnia w pobliżu kominków oraz kuchenek.