Lustro do łazienki – jak wybrać odpowiednie?

Lustro stanowi jeden z najważniejszych elementów wystroju łazienki. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, spełniającego wszystkie nasze oczekiwania. Obecnie na rynku lustra łazienkowe dostępne są w naprawdę wielu wariantach.

Podstawowe parametry 

Wybierając lustro do łazienki, najważniejszymi kryteriami branymi pod uwagę będą z pewnością kształt oraz rozmiar. Lustro łazienkowe musi przede wszystkim pasować do wystroju pomieszczenia i dobrze się w nie wkomponowywać – bogato zdobione może stanowić główny element dekoracyjny lub posiadać wąską ramkę nierzucającą się w oczy, dlatego też mamy do wyboru lustra o w zasadzie każdym kształcie: okrągłe, prostokątne czy też sześciokątne. Każde z nich może posiadać liczne urozmaicenia w swym wyglądzie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze lustra do łazienki?

Jeśli do wykorzystania mamy niewielką przestrzeń, świetną opcją może okazać się montaż lustra na froncie szafki. Lustro łazienkowe może być także wklejone w ścianę lub po prostu na niej zawieszone. Warto przemyśleć również kwestię zainwestowania w niezwykle popularne ostatnimi czasy lustra LED, zapewniające oświetlenie wysokiej jakości. Niektóre lustra są dodatkowo wyposażane w matę grzewczą zapobiegającą parowaniu podczas kąpieli, co stanowi bardzo przydatne rozwiązanie.