Odpływy liniowe i ich rodzaje

Odpływy liniowe łazienkowe, to nowa kompozycja powierzchni prysznicowej. Prysznic bez brodzika, to jeszcze popularniejsze wyjście w innowacyjnych aranżacjach łazienkowych – zajmuje mniej miejsca, jest zdecydowanie bardziej bezpieczny oraz wygodny w użyciu, prosty w utrzymaniu higieny oraz, co jednakowo istotne, znacznie bardziej efektowny.

Dzięki zlicowaniu rusztu z podłogą dopuszczalne jest osiągnięcie gładkiej przestrzeni podłogi – bez niepotrzebnych stopni oraz progów. Czy więc należałoby zdecydować się właśnie na odpływ liniowy?

Odpływy liniowe oraz ich typy

Odpływy liniowe są dostępne w rozmaitych wymiarach, we współzależności od wytwórcy mają od blisko 60 do 120 cm długości, lecz mogą być także zrobione na zlecenie w innym kształcie, np. litery „L”. Innowacyjne rodzaje zrobione są z odpornego na korozję oraz wilgotność tworzywa syntetycznego czy stali kwasoodpornej oraz składają się z trzech ważnych składników: syfonu, „korytka” (kadłuba) oraz maskownicy. Maskownice spełniają rolę ozdobną.

Jakie wartości ma prysznic bez brodzika?

Prysznic z odpływem liniowym sprawdzi się dobrze w wielkich oraz małych toaletach, zapewniając swobodę kompozycji powierzchni. Kabina może mieć prawie każdą wielkość oraz każdy kształt – nie ograniczają Cię żadne gabaryty jak w wypadku kabin z brodzikami. Możesz zdecydować się na prysznic kwadratowy, prostokątny lub choćby trójkątny. Jeżeli zdecydujesz się na przesuwane wejście, maksimum zastosujesz choćby małą powierzchnię toalety. Poza tymże szklana kabina, umieszczona tuż przy podłodze, optycznie zwiększy powierzchnię.