Jak wybrać zestaw prysznicowy?

Gotowe zestawy prysznicowe dają nam ogromną wygodę. To kompleksowe rozwiązanie, jakie dopasujemy do stylu w łazience. Okazuje się, że prysznic może pełnić także funkcję dekoracyjną. Rynek oferuje sporo opcji, które mogą składać się z uchwytu, baterii, drążka i słuchawki z wężem. W ostatnim czasie modne są też deszczownice. Czym cechuje się zestaw prysznicowy? O czym pamiętać podczas zakupu? Na jaką opcję postawić?

Łatwy montaż i kolorystyka

Oczywiście nie bez znaczenia jest łatwość montażu zestawu prysznicowego. Producenci oferują montaż natynkowy lub podtynkowy. Plusem jest wiele wariantów kolorystycznych, które dopasujemy do aranżacji całego wnętrza: https://home100.pl/zestawy-prysznicowe. Do czarnej armatury łazienkowej warto dobrać czarny zestaw prysznicowy. Jeśli zależy nam na elegancji i stylu glamour, rynek oferuje złote zestawy. Ważna jest jakość wykonania, co wpłynie na żywotność zestawu. Wysoka jakość materiałów pozwoli zachować estetykę przez długi czas. 

Zakup zestawu prysznicowego

Podczas zakupu trzeba dodatkowo pamiętać o:

  • Nowoczesnych technologiach, jakie podnoszą jakość łazienkowej armatury. Powłoki chromowane są odporne na matowienie i zabrudzenia, a błysk będzie nas cieszył przez wiele lat. 
  • Zachowanie bezpieczeństwa – to ważny aspekt zwłaszcza wtedy, gdy w domu są dzieci. Bezpieczeństwo zapewni zestaw zapobiegający nagrzewaniu się baterii. 
  • Łatwym utrzymaniu w czystości – warto dobrać takie produkty, jakie łatwo utrzymamy w czystości. Dzięki temu nie musimy martwić się częstym szorowaniem elementów zestawu i zaciekami.