Muszla klozetowa – jak wybrać odpowiedni produkt?

Łazienka stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Z tego powodu podczas jej aranżacji, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. W tym przypadku istotny jest przede wszystkim zakup właściwie dopasowanej muszli klozetowej. To właśnie ten element decyduje bowiem o wygodzie korzystania z łazienki. 

Rodzaj miski 

Łazienka ma ważne znaczenie dla funkcjonowania całego domu. Warto zatem dobrze przemyśleć wybór poszczególnych elementów jej wyposażenia. W przypadku sedesu jednym z najistotniejszych aspektów jest rodzaj miski. Obecnie na rynku dostępne są muszle stojące oraz wiszące. Zaletą wersji tradycyjnej, czyli stojącej jest przede wszystkim szybki i bezproblemowy montaż. Co więcej, często są one sprzedawane razem z najważniejszymi akcesoriami. Niestety takie modele przeważnie zajmują sporo miejsca, dlatego wiele osób decyduje się na zakup sedesu wiszącego. Tego typu muszla klozetowa idealnie sprawdzi się bowiem w niewielkich łazienkach urządzonych w nowoczesnym stylu. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej jest zachować czystość w małym pomieszczeniu oraz zwiększyć swój komfort korzystania z łazienki.

muszla klozetowa

Jaki rozmiar i kształt muszli klozetowej wybrać?

Wybierając rozmiar muszli podobnie jak w przypadku rodzaju, należy zwrócić uwagę na wymiary łazienki. Jeżeli dysponujemy przestrzennym pomieszczeniem, a dodatkowo nie montujemy miski bezpośrednio przy ścianie, dobrym rozwiązaniem jest większy sedes. Z kolei kształt elementu powinien być dopasowany do formy pozostałych urządzeń w łazience. W większości wnętrz najlepiej sprawdzają się muszle zaokrąglone, niemniej sporo osób decyduje się na zakup modeli kwadratowych lub prostokątnych. Jak widać wybór odpowiedniego sedesu, wymaga zwrócenia uwagi na niektóre aspekty. Dopasowując jednak miskę do swojej łazienki, możemy sprawić, że to pomieszczenie będzie, zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne.